vojáci.webgarden.cz

Vítejte na skvělích stránkách od JAGa a spol. Tyto stránky jsou ještě v malé rekonstrukci takže zbytečně nehlasujte v Líbí se vám tyto stránky?NE protože jak už jsem říkal že jsou v rekonstrukci.

GTA-SA

Medicopter 117 by JAG.wmv, (5.3MB)

To jsem udělal já todle:Medicopter 117 a jsem v Gta:SA-MP JAG

 

 

 

 

 

 

 

 

Carl Johnson 2

Carl Johnson 2

Carl Johnson

Carl Johnson

oficialtrailer2.wmv, (8.4MB)

tady máte druhý oficiální trailer

DALŠÍ GALERIE

SA-MP

Carl Johnson

galerie-nejlepsi obrazky

Policejní auto-realny majaky do gta sa

rare_police_car_mod.zip, (1.87MB)
Policejní auto manhaton místo LA policejního auta.Reálné majáky.

Zbraně a příslušenství airsoft.

JAG ENGLISH RESCUE PACK

BUNDESWEHR

Úvod

Bohužél mě chytly samé dvojky !

Jo a také se omlouvám,že JAG CZECH RESCUE PACK se zpozdí,ale je tomu tak,ale nic,jdem k tématu DVOJČIČKY ! :) Všechno české hry !!! :)

NA JAG CZECH RESCUE PACK SE STÁLE DOBŘE PRACUJE !

HW nároky a český termín ArmA 2   (29.4.2009 20:20 - jd)
Michal Harangozó z IDEA Games dnes zveřejnil finální hardwarové nároky vojenské simulace ArmA 2, které se oproti těm předběžným, visícím na jejich Wiki aspoň rok, trochu zvedly jen v oblasti RAM. Objasnil tak časté obavy, které se ve fórech vyrojily po nedávné vlně dojmů. Ze zkušeností různých redaktorů i na zahraničních mainstreamových webech a pak i z poznatků testerů to totiž vypadalo, že preview-verze ArmA 2 běžela naprosto bezproblémově na plné detaily obvykle jen těm, kteří v článku uvedli, že měli uvnitř PC čtyřjádrový procesor (a klidně jen se starší grafickou kartou). Jenže takové quad-core CPU vlastní podle aktuálních statistik Steamu jen 15% hráčů, což by značně omezilo okruh potenciálních zákazníků.

Nyní však už máme jasné slovo od výrobce, že jako minimální konfigurace pro akceptovatelné provozování ArmA 2 vám bude stačit pouze to dvoujádro. Otázkou zůstává, jak moc plynule to ve finále bude (viz naše výsledky dosažené v nehotové preview-verzi), pokud platí vyhrazení jednoho jádra pro počítání umělé inteligence. I když posuzování plynulosti je samozřejmě vždy velmi subjektivní záležitost: kdo hrává letecké simulátory nebo ArmA 1, tomu asi pro spokojenost bohatě stačí dosažení menšího počtu snímků za vteřinu (např. průměrně 20-25 fps, při složitějších scénách méně) než těm, kdo považují za standard vyšší hodnoty kolem 40-50 fps z většiny novodobých first-person stříleček nebo open-world akcí, které se ale odehrávají v menším herním světě a většinou nesimulují tolik věcí.

 • Minimální požadavky na PC sestavu:
 • dvoujádrový procesor (Intel Pentium 4 3.0 GHz, Intel Core 2.0 GHz, AMD Athlon 3200+)
 • 1 GB RAM
 • Grafická karta s čipem Nvidia Geforce 7800 / ATI Radeon 1800 s Shader Modelem 3 a 256 MB VRAM
 • Windows XP
 • DVD mechanika (Dual Layer kompatibilní) a 10 GB volného místa na harddisku

  Optimální sestava pro hraní:
 • čtyřjádrový procesor nebo rychlý dvojádrový procesor (Intel Core 2.8 GHz či AMD Athlon 64 X2 4400+)
 • 2 GB RAM
 • Grafická karta typu Nvidia Geforce 8800GT nebo ATI Radeon 4850 s aspoň 512 MB VRAM


Dnes také bylo stanoveno definitivní datum vydání ArmA 2 v České republice a na Slovensku na 17. června 2009 - a to jak v obyčejné, tak i ve sběratelské edici (o ní později). Je to o něco dříve, než v jiných evropských teritoriích, např. ve Velké Británii hru uvede lokální distributor 505 Games až koncem června, zatímco třeba takové Polsko nebo Rusko svůj den D ještě neznají - více v aktualizované galerii, video-reportáži, dojmech a dřívějším zpravodajství.

 

A konečně je tu moje ´mafijka´:)

Megalomanský projekt si žádá megalomanské pozornosti. Ruku v ruce s faktem, že nové drobky ohledně jednoho malého výletu mezi frivolní gaunery vylézají z děr jako švábi na pivo, vám přinášíme poslední část preview. A že je pořád o čem psát... NEJPRVE ČTĚTE PRVNÍ ČÁST a DRUHOU ČÁST

 Příběh a serióznost především
Hurá nazpět do rozverného míšence stověžatého New Yorku a hrbolatého San Franciska! Empire City bude sice bujet životem zásluhou náhodně generovaného pouličního brajglu (platí i pro tu a tam rašící městskou flóru), svéhlavých NPC a celého regimentu - bůhví proč a bůhví kam - spěchajících šoférů. Ovšem postavíme-li jej na jednu váhu s příběhem a jeho zákrutami, je jasné, že v Mafii 2 může město hrát pouze druhé housle. Čili děláte-li si zálusk na hru s otevřeným světem, která před vámi ochotně poschovává stovku krámů v čele s bazukou, easter-eggy a více či méně podařenými vývojářskými fórky, pak asi nebude ambiciózní opus od studia 2K Czech hrou pro vás. Milovníky staré dobré Mafie naopak jistě potěší, že průměrná mise v Mafii 2 bude opět delší, ukecanější a snad i méně lineární nežli v případě největší konkurence, kterou je pochopitelně evergreen jménem GTA.

Je to sice pořád ta stejná melodie, ale Mafia 2 chce vypadat věrohodně, což je přesně ta vlastnost, kterou by dokázala například atomová bomba, volně se válející na střeše nejvyššího mrakodrapu v Empire City, šmahem utopit. Na druhou stranu, těžko věřit tomu, že některý z liberálnějších vývojářů nepropašuje vně tu a tam něco svého – už proto, že se to v posledních videích různými mafiánskými průpovídkama jenom hemží.

Spoluzakladatel moravského studia Pterodon (série Vietcong) a současný senior gameplay producent 2K Czech Jarek Kolář vidí celou ideu takto: „Tím, jak chceme hráče popostrkovat k postupu příběhem hry, umísťujeme ve spoustě misí příležitosti ke splnění vedlejších úkolů tak nějak "po cestě". Většinou jsou to situace, které vyplývají ze života města (pořád platí, že bez loadovacích obrazovek) a vždy jasně upoutají hráčovu pozornost. Ten se pak může dle své vlastní libosti rozhodnout, jestli se s takovými vedlejšáky chce či nechce zdržovat.“ Dává to hlavu i patu, co říkáte? Asi i proto má aktuální verze scénáře 700 stran...


nové obrázky z tohoto týdne


Jako mírně spoileroidní příklad lze uvést na silnici požduchanou stařenku, kdy viník za volantem její právě utrpenou bolest, zdá se, dvakrát nesdílí. V takových a jiných situacích bude ryze na hráči, zdalipak jej morálka nepřinutí (či naopak nedovolí) zasáhnout, jestli se mu vynaložené riziko pravděpodobně vyplatí za pozdější revanš, atd. Nezapomínejte, že pomoc bližnímu svému patřila v Maslauwově pyramidě potřeb v gangsterském podání kamsi na chvost priorit.

 Jaro, léto, podzim, zima - gaunerům je vždycky prima
Za osm let, zmapovaných herním příběhem Mafia 2, se na světě změní mnohé. Počasí ve hře se sice bude měnit, ale na základě scénáře (ne dynamicky), aby správně podtrhlo zamýšlnou atmosféru pro danou pasáž příběhu. Několikeré příběhové skoky v čase vás přirozeně zavedou do letního, podzimního i zimního prostředí, z nichž pravděpodobně třeskutě promrzlé období vánoční, demonstrované v jednom z trailerů (ona slavná kostelová scéna – ano, mafiáni opravdu znali cestu k duchovním místům, možná i proto, že se měli tradičně z čeho zpovídat) udělalo na lidi největší dojem. On i německý Schnee Mod pro Mafii 1 byl značně populární, není-liž pravda?

 Pachuť snadné smrti jednou zbloudilou kulkou? Ale kdeže
Přestřelky mají být o poznání triviálnější a, soudě podle dosavadních výkonů ve videích, i relativně arkádové, protože tři pecky shora do hlavy, pročež dojde k pouhému zacákání obrazovky, lze za realitu považovat sotva ve srandě. Autoři se zároveň kasají něčím na způsob přehrávání adekvátní animace přísně podle situace a schopností vyčarovat na obrazovce až 70 unikátních postav najednou. Leč dojem zatím zůstává takový, že ne každá bojůvka vypadá v Mafii 2 kdovíjak reálně. Nicméně zkušený lovec ví, že zajíci se počítají až po honu a pro srovnání s alfa či beta verzí hry je to, myslím, docela trefná paralela. Navíc i stará Mafia 1 ve své době v pohodě utáhla trochu pokulhávající, s odstupem sedmi dlouhých let opravdu úsměvně naivní přestřelky.

 


Též není bez zajímavosti, že prezence veškerých placatých (2D) objektů měla být v Mafii 2 oficiálně potřena, což dle některých obrázků prozatím není až tak úplně pravda. Ale co jsem to povídal o těch zajících? Finalizovaná není díky bohu ani fyzika. Pohled na hlavního hrdinu či jeho kumpána, po Rambovsku vlajícího z okna dobového žihadla v šílených rychlostech, popírajícího pozemskou gravitaci, je dozajista k popukání (stejně jako zavírající se dveře, které odšoupávají něčí tělo na zemi). Leč pro fanouška, který to odjakživa myslí s Mafií vážně, beztak nic pěkného.

Velmi dobře již teď vypadá likvidace menších či skleněných předmětů, jelikož na interaktivitu prostředí se klade velký důraz. Je libo rozstřílet ze vzteku bar nebo poměrně robustní prosklenou zeď? Poslužte si, jen si dejte! A nemusí přitom jít fixně jen o střelnou zbraň – předměty dostatečně vysoké tvrdosti mohou být též značně pasekotvorné :-) A co teprve možnost zapálit část prostředí (i když rozhodně nečekejte druhý Alone in the Dark!) a k tomu dokonce zhasnout světla v místnosti, aby ten táborák naplno vyniknul?

 Nic, co jste právě viděli a četli, není definitivní
Pokud se dá věřit videiím, budou souboje přesně tím elementem, kde je potřeba v jinak realistickém až hnidopišském projektu ustoupit ve prospěch davové zábavnosti, jak káží současné standardy definované Gears of War. Koneckonců, proč ne; hry jsou přeci od slova hrát si a kdo by se chtěl pravidelně vztekat nad politováníhodným faktem, že téměř každá kulka vsazená do těla znamená konec skákání přes kaluže? Realita je taková, že pouze zčervená studem krví (které překvapivě zase až tolik neteče, ale kde do finální verze, že) a za pár vteřin jsou věci zase v relativní pohodě. Ve hře je totiž automatické doplňování zdraví jako v Call of Duty.

No a pokud by to mělo někoho jo iritovat, většinou je zde možnost se z takové polízanice vykecat a/nebo nepříliš chlapsky prásknout do bot. Nebo libovolného panáka vyšoupnout z dostatečně vysoko položeného okna, jak to dělávali už angličtí králové (což ovšem není o moc víc chlapštější než organizovaný útěk). Pro tyto účely se v posilovně (tělocvičně) můžete předem naučit nové bojové chvaty.


Za zvláštní kapitolu pak lze považovat chaotické přestřelky skrz horní nebo boční okno ryze amerického korábu (kabriolety přirozeně zvýhodněny, pakliže tedy nejste vy ten, kdo platí za kořist), které bude možno provádět jak z pozice šoféra, nebo si to s kumpánem Joem prohodit a postavit se za hlaveň „Tomíka“ či jiné relevantní zbraně. No, smrt za volantem či na spolujezdcově sedadle smrti, Petr nebo Pavel...

 Gangsteři přece nejezdí jako s hnojem
Když zalovím v paměti po ryze jízdní složce Mafia 1, vybaví se mi realistický, ale po hodinách a hodinách toulek městem poněkud "zdlouhavé" herní vzpomínky. Mafii 2 problém umělého natahování herní doby skrze líné, neodolné Fordovy křápy nehrozí, i díky vyšší rychlostí jízdy (pokrok nezastavíte). Vývojáři si v dané souvislosti často pohrávají se slovem „vzrušující“ – a doufejme, že to bude nejen velmi vzrušující, ale do jisté míry i velmi nastavitelné – každý si to přece rád na silnici řeže jinak. Jistou porci realismu by si snad měl zachovat kolizní systém, což je fajn, protože v Mafii 2 rozhodně bude do koho a do čeho vrážet. Ropa byla přeci levná jako voda, takže se z automobilové dopravy cobydup stala zábava chudých, protože černého zlata máme zatím dost, no ne?

Hra bude zároveň obsahovat jakýs takýs tuning - HotRod motory, postranní výfukové trubky, lakování v podobě plamenů (prvky uvnitř i zvenčí). Leč přirozeně jen okrajově, neb se nepohybujeme v Tokiu 21. století. Což má jako celek patrně přimět hráče šlechtit si dlouhodobě jedno a totéž žihadlo a nenavštěvovat tak příliš často prodejny automobilů, o které též přirozeně nebudete ochuzeni. A když nebude financí nazbyt, má být prý snazší vypáčit zámek a auto šlohnout, než vyhodit nějakého řidiče z jeho vlastního vozu. Logicky pak zní přítomnost autoopraven, schopných dát do pucu leccos, ne však například roztřískanou ohořelinu o 2-3 kolech, jak skončí nejedno auto po zběsilé přestřelce za jízdy. Inu, nechtěl bych být za takové situace tím, kdo je zrovna zavřený v kufru onoho auta coby extra zavazadlo, což ve hře opravdu půjde (přesně jako v prvním traileru).

 Co se šustne v rádiích
Netřeba asi dlouze připomínat, že se ze srandovně starých rádií nebude linout poslední hitovka od Guns ‘n Roses nebo Tokyo Hotel, ba ani král Elvis v dané době ještě nekraloval. Hru odtáhnou ponejvíce interpreti jako Chuck Berry nebo Little Richard, polozapomenutí to rock ‘n‘ rolloví průkopníci. Pravděpodobně se nějakým způsobem mihnou i nepatrně pozdější interpreti jako Johnny Cash, ale nepřijde mi to v zásadě vůbec podstatné, hlavně, když mu to tak krásně hraje.

 


Tato hudba, tu a tam vtipně prostřihnutá rádiovými či novinovými zprávami o vašem rabijátství či masakrování takzvaných přátel tuhle či onde, bude z poloviny licencovaná. Decentní hudební podbarvení nebude vzácností ani jakmile vytáhnete z paty auta, přičemž hra jej bude chytře volit podle druhu a vážnosti situace. Jak jsme viděli, občas si nějaký ten známý song dokonce zabrouká i hlavní hrdina.

 Když mi nedáte číslo, přejedu vás, madam, jako palačinku
Přejíždět panáky, provokující rozverné gangstery na chodnících, parcích nebo pavlačích města Empire City byť jen pouhou prezencí, bude pro méně šikovné pravým ternem. Nutno suše podotknout, že gamepadu chtivým novinářům na uzavřené prezentaci se podobné prasečiny dařily v množství poměrně vrchovatém. Z tohoto pohledu navíc vypadá rozumně nastavení věkové hranice na 18+, protože hej, Mafia 2, stejně jako sirky nebo láhev brandy, do rukou dětičkám nepatří!

Na základně rozličných videí – většinou ovládaných nějakým nezasvěceným či zdivoka hrajícím novinářem – lze nyní diskutovat o krytí "normálů" na ulicích. Krytí znepřátelených panáků ratatáků naopak nenechává na pochybách nikoho. Ochrana života za pomoci všerůzného haraburdí (převrácený stůl, i když prostřelitelný) je pro určitý druh umělé inteligence evidentně stejně přirozený jako dýchání nebo vylučování.
Takovým „určitým druhem“ však není například drobný pouliční živnostník, vydělávající si na chlebík – patrně už od svých jinošských let – leštěním bot lidem, kteří ve městě něco znamenají. Ledaže by se do hry zatoulal exčistič-rabiját Tommy DeVito (Joe Pesci) z Goodfellas :-)

 Pozor na věrohodnou sociální složku
Obyvatelé města budou mít, jak se dalo očekávat, všichni do puntíku vypiplaný denní cyklus (jen tak na okraj, vše ve městě bude žít, budete-li to pozorovat třeba i z toho nejzašitějšího okna činžáku) a provádět různorodé činnosti. Existují tu rozdílné typy umělé inteligence (policista, zloděj, žena na nákupech…), což by teoreticky mělo podporovat logický úsudek hráčů, pátrajících po určité persóně na určitém místě v určitém čase. Důležitým otazníčkem pro mě zůstává: bude-li hlavní (anti)hrdina Vito migrovat po ulicích města navoněný a v kvalitních, ideálně nezakrvavených hadrech, hodí po něm nějaká osamělá panička lasem. Nebo by musel Vito v duchu staré tradice upustit v restauraci bílý kapesník? :-)


další obrázky v galerii


Reální nebudou jen lidé, reálné budou také věci. Autoři přirozeně počítají s tím, že libovolných osm let ve 20. století je relativně dlouhá doba, a hodlají se tomu plynule přizpůsobit, což půjde v praxi vidět např. na automobilech, které v USA 50. let minulého století, přes lacinou ropu kolektivně snících o bizarních vznášedlech a atomovém pohonu, prožívaly pořádnou renesanci. Čistce se v dobrém slova smyslu nevyhne ani hrdinův brloh – jak bude zazobanější a zazobanější a technika se pošplhá nahoru, přibude v jeho apartmánu například barevný televizor.

 Snad ne s nálepkou opožděného vlaku
Ke konci článku, aby nám to hezky ladilo, si decentně posvítíme na konec pracně piplané gaunerské báchorky. Mafia 2 patrně s definitivní platností obsahuje čtři různé konce, relevantních podle jednoho či více rozhodnutí, která ve hře provedete pravděpodobně aniž byste věděli, že právě toto je onen kritický zlom. Ohledně dříve značně diskutovaného multiplayeru už je nyní jisté, že v základní hře nakonec žádný nebude, ani jiné online funkce.

Doufejme, ať termín vydání 4. čtvrtletí 2009 (souběžně pro všechny relevantní platformy) není jen dalším orientačním výmyslem a že se (teď už nejen) kluci brněnští nebudou s projektem pachtit déle, než je oněch osm let vzestupu a pádu jednoho neposedného vesnického balíka s taliánským příjmením a jeho neméně podařeného komplice, který nikdy neměří a rovnou řeže. Inu, 120 vývojářů a dalších 100 testerů snad nedochází do práce jen posedět nad kávou...
ZDROJE : www.games.tiscali.cz

 
vojenská stránka